Nový článek
Nový článek
Kategorie

Články od autora Adam Kučera

Rychleji než světlo


Rychleji než světlo

Ve spoustě sci-fi filmů, seriálů a knih narážíme na termín FTL (Faster Than Light), pohon rychlejší než světlo a už několikrát se předpovědi ze sci-fi vyplnily, zdálo by se, že se můžeme těšit na nový nejrychlejší způsob dopravy... Jenže je v tom háček...

Číst dál

Smysl...


Smysl...

Nestává se často, že bych měl náladu na filozofování, ale když mě to popadne, ve většině případů přemýšlím nad tím, co je vlastně smyslem života.

Číst dál

Jak to funguje: Obrazovky


Jak to funguje: Obrazovky

V tomto seriálu bych rád osvětlil principy fungování některých zařízení, která běžně používáme, ale příliš se nezabýváme tím, co se děje uvnitř. Televize, monitory počítačů a displeje mobilních telefonů používáme každý den, ale víte, jak vlastně fungují?

Číst dál

Stinná strana Facebooku


Stinná strana Facebooku

Téměř každý je dnes zaregistrovaný na nějaké sociální síti, ať už jde o Facebook, Twitter, nebo jiné. Rozhodně nechci sociální média zatracovat, poskytují nám nové způsoby komunikace, možnosti obchodu a reklamy, ale nic není dokonalé a vše má pro a proti.

Číst dál

Jak přežít horko?


Jak přežít horko?

Pár jenoduchých tipů, jak ve zdraví přežít letní horka, která nyní venku a často i vevnitř panují. Jistě vás napadne například zajít na koupaliště, ale tam nemůžete bydlet, takže jak na horko, když jste na cestách nebo doma?

Číst dál

Síťová neutralita


Síťová neutralita

V Americe poslední dobou často diskutované téma. Co by s sebou přinesl takový způsob nakládání s daty, který určitá data zvýhodňuje oproti ostatním? A proč se vůbec poskytovatelé snaží tento způsob zavést?

Číst dál

12
Zpět nahoru