Nový článek
Nový článek
Kategorie

Články od autora Viktor Pondělík

Mé Waterloo


Mé Waterloo

Jacísi experti z populárně naučného projektu AsapSCIENCE prý vybádali, že ne na každém člověku poznáte, zda je či není inteligentní. Protože to takový inteligent nejednou nedává okázale najevo.

Číst dál

A co moje soukromí?


A co moje soukromí?

Když jsem se už před mnoha lety ucházel o to, aby mě přijali na pracoviště, na němž jsem dodnes, musel jsem předložit vysokoškolský diplom a podstoupit vstupní zdravotní prohlídku. Dodnes pak v pravidelných intervalech podstupuji obdobnou prohlídku znovu a znovu.

Číst dál

Začíná to dobře


Začíná to dobře

Nový ministr školství Plaga se dal do práce a už má první nápad, jak poněkud vylepšit české školství. Podle svých slov by chtěl od začátku příštího školního roku zmírnit „pamlskovou vyhlášku“; tedy vyhlášku, jež už rok zakazuje na základních školách a prvních stupních víceletých gymnázií prodej takzvaně nezdravých potravin.

Číst dál

Budějce či Praha?


Budějce či Praha?

Tak prý se mohu začít těšit na změnu. Od jara roku 2020 (podle jiné informace od března 2019) by se prý mohlo začít létat i přímo od nás z Českých Budějovic velkými dopravními letadly do celého světa. A to proto, že začíná poslední fáze modernizace zdejšího letiště.

Číst dál

Kolik stojí rakouský právník?


Kolik stojí rakouský právník?

Rakušané, dokonce některé tamní politiky nevyjímaje, prý skřípou zuby (http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/209637-neziskovky-odmitnutym-zadatelum-o-azyl-plati-advokaty-sobotka-se-poradne-zlobi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk). Protože už tě...

Číst dál

Když budou ty Vánoce…


Když budou ty Vánoce…

Bezdomovci to mají v životě bezesporu těžké. A v nadcházejícím zimním období zejména. Strádají a i letos už máme první z jejich řad, kdo za svůj životní styl zaplatili i tím nejcennějším, co člověk má.

Číst dál

Máme se prý dobře


Máme se prý dobře

Na konci třetího čtvrtletí letošního roku Češi dlužili celkově 2,09 bilionu korun, tedy o 172,9 miliardy korun více než před rokem. Vzrostly naše dluhy především u úvěrů na bydlení, ale i co se úvěrů na spotřebu týká. A potěšující je na tom podle Bankovní...

Číst dál

Nepříjemné…


Nepříjemné…

Afghánskému zemědělství se prý daří. Alespoň tedy co se pěstování máku týká. Tato země tak prý hlásí rekordní produkci opia, díky níž bude na celosvětovém trhu daleko více heroinu.

Číst dál

Šťastné a nebezpečné


Šťastné a nebezpečné

Rok se s rokem sešel a máme je tady zase. Vánoce. Jedny z nejkrásnějších svátků, které provází vánoční stromeček, dárky, koledy,… a jako v posledních letech obvykle i nebezpečí, že je ve zdraví nepřežijeme. A to nejen kvůli cholesterolu.

Číst dál

123456789
Zpět nahoru