Nový článek
Nový článek
Kategorie

Tokání ABRA Flexibee a Raspberry Pi

Tokání ABRA Flexibee a Raspberry Pi

O malině jsem již psal v předchozím článku. Dnes bych vám chtěl přiblížit, jak na této kouzelné krabičce rozjedete účetní software ABRA FlexiBee.

Již od nepaměti podporují vývojáři z Plzně Linuxové distribuce. Konkrétně se jedná o Ubuntu, Fedoru a RedHat Enterprise. Nás ale zajímá Debian.

Asi nejrozšířenější mezi uživatele je totiž upravená verze této distribuce s názvem Raspbian. Stáhneme proto ze stránek ABRA FlexiBee instalační soubor určený právě pro Debian (můžete použít i wget).

Po té využijeme nativní podpory pro instalaci balíčků s koncovkou .deb – program dpkg; nebo nainstalujeme správce balíčků GDebi, jenž se postará o stažení případných dalších „dependencies“ potřebných ke spuštění – v našem případě Javu a PostgreSQL (doporučujeme tento postup).

Pokud nemáte GDebi, jednoduše ho příkazem apt-get gdebi nainstalujete. Následně stačí příkaz gdebi <cesta k souboru>, a package manager se postará o vše potřebné k prvnímu spuštění.

Pokud se chcete pokusit o instalaci na RPI B, tak nepochodíte. Minimální hardwarová konfigurace totiž vyžaduje alespoň 1GB RAM a jednojádrový procesor o frekvenci 1.2 GHz či větším. Model B nabízí pouze 512MB SDRAM, přičemž se jedná o sdílenou paměť s GPU, která si ukrajuje 16-256MB, dle nastavení. A ačkoliv jde procesor přetaktovat, více jak 800 MHz z něj nedostanete. Instalace tedy proběhne, ale aplikace vám bude padat.

S RPI 2 však dopadnete lépe. Nabízí 1GB SDRAM, což je sice nadoraz, ale bude to stačit. Navíc ve výpočtech pomůže čyřjádrový procesor s frekvencí 900MHz, které lze přetaktovat na 1000 Mhz.

Díky spojení Raspberry Pi 2 a ABRA FlexiBee tak můžete účtovat jednoduše, bezpečně, chytře.

Zpět nahoru