Nový článek
Nový článek
Kategorie

Aktuálně: Švédsko -- Dimitri Verhulst vyšetřován pro znásilnění

R. Valeri, investigativní novinář 22.4.2016, Praha Aktuálně: Švédsko -- Dimitri Verhulst vyšetřován pro znásilnění

 

Belgický spisovatel Dimitri Verhulst byl zkoumán švédskými orgány na základě obvinění ze znásilnění a hospodářských trestných činů od roku 2014. Následující vyšlo najevo potom, co jsem byl požádán, abych zjistil, co se stalo během jeho pobytu ve Švédsku. Je přinejmenším podivné, že o tom belgická a nizozemská média mlčí.

Autor Dimitri Verhulst ve svých dílech zvráceně odhaluje nejen své fantazie, ale zjevně i činy. V současné době je nadací Bosch500.nl organizováno zhudebnění Bosch Beach, jeho libreta, inspirovaného obrazy Hieronyma Bosche. Ironií tak je, že čin, pro který je vedeno trestní řízení proti Dimitri Verhulstovi, Bosch popisuje jako peklo, tedy muka a sadismus bez soucitu, výčitek, viny nebo hanby.

Další takovou ironií je nedávno zveřejněný film založený na Verhulstově sbírce povídek Problemski Hotel. Takto zdramatizoval uprchlické tábory v Belgii, přičemž žena, která násilný čin oznámila, je z první generace přistěhovalců ve Švédsku.

Ve své zprávě žena uvádí, že v době, kdy ji Verhulst napadl, neměla žádnou rodinu, na kterou by se mohla obrátit, a byla nucena hledat úkryt u přátel a kolegů. Podle lékařských a policejních zpráv (1400 K184190-14, AM-107546-14) Dimitri Verhulst v Gothenburgu dne 25.05.2014 znásilnil a napadl svou bývalou přítelkyni poté, co o den dříve absolvovala vinou meningitidy a lymské boreliózy akutní punkci míchy. Ve zprávě se uvádí, že Verhulst trval na koupi nemovitosti ve Švédsku, přičemž jeho ex-přítelkyně se koupi bránila. Několik hodin před podpisem úvěrů, vědom si její operace, v násilném pohlavním aktu Dimitri Verhulst surově ohnul oslabenou páteř poškozené, čímž jí způsobil devastující poranění míchy (spondylodiscitidu). Takto ji přinutil k tomu, aby ze strachu podepsala smlouvu ke koupi domu. Ke druhému znásilnění údajně došlo 15.06.2014, kdy jí Verhulst přes její výslovné protesty brutálně pronikl spodním prádlem. Podle případu žena opustila dům 18.06.2014. Verhulst se pak, dle výpovědi, setkal s jejím synem vprostřed léta roku 2014 a před svědky mu řekl, že jeho matka nejspíš spáchá sebevraždu.

Do švédského domu Verhulst pozval posádku z belgických novin Humo. Podle stránek agentury WordPress, belgické novinářské asociace a dalších médií jeho ex-přítelkyně protestovala proti užití svého majetku novináři k propagaci. Navzdory tomu zůstala posádka v domě a použila její osobní kanoe s cílem podpořit Verhulstovu poslední knihu, Kaddisj voor een kut (Kaddish for a Cunt). Spisovatel opustil zemi bezprostředně po návštěvě švédské policie dne 30.07.2014.

Dále uvádím zjištěná vyšetřování hospodářské kriminality Dimitriho Verhulsta: V prosinci 2013 založil ve Švédsku společnosti s názvy Stylo, Stylo a Stylo AB. Ve stejné době měl společnost v Belgii; Verhulst & Co. V roce 2014 Dimitri opustil společnost ve Švédsku, aniž by dostál svým závazkům vůči švédským firmám a daňovým úřadům. Vyšetřování orgánů zabránil tím, že po svém přestěhování do Belgie odmítl změnit adresu firmy. Množství dopisů od švédských daňových a inkasních agentur bylo doručeno na švédskou adresu, kde on, ani jeho společnost nepřebývá.

Podle švédské banky Nordea Verhulst nesplácí své úvěry za dům zakoupený ve Švédsku a odmítl bance poskytnout kontaktní informace. Tímto způsobem stále zneužívá svou bývalou přítelkyni ke splácení svého dluhu.

Mezitím se podle registračních záznamů Dimitri Verhulst rozvedl v únoru 2014 svou belgickou ženou, kterou si vzal v květnu 2012. Do Švédska se přestěhoval v květnu 2013 a do Belgie se vrátil v říjnu 2014.

 

Zpět nahoru