Nový článek
Nový článek
Kategorie

Ministři v posteli

Ministři v posteli

Švédsko se údajně potýká s problémem. S problémem, o kterém tam prý psala bulvární média. A když se škvár o něčem takovém rozepíše, je třeba konat. A to i na té nejvyšší úrovni. Protože není šprochu…

Ne, nejedná se tentokrát o migrační krizi. Právě naopak. Problém, o němž je řeč, se tam dotýká výhradně místní populace. Jež, jak referovala agentura AP, je na tom možná nevalně… v posteli.

Jak zaznělo, klesá podle tamních bulvárních plátků sexuální aktivita Švédů. Prostě se prý tito méně a méně milují. A tak se tohoto tématu právě chopila i…

… tamní vláda.

Podle níž to prý není žádná banalita. A jak praví i jejich vládní web, „vláda potřebuje lepší informace o sexuálním chování občanů, aby zkvalitnila svou politiku vztahující se k pohlavnímu a reprodukčnímu zdraví“. Protože sex je v lidském životě důležitý, představuje nejen riziko v podobě pohlavních nemocí, ale i mnoho toho dobrého. A kdyby o to měli být lidé ochuzeni dejme tomu z důvodu stresu nebo jiných zdravotních otázek, byl by to jednoznačně i politický problém.

A tak se švédská vláda vrhne na zkoumání toho, kdo, kde, s kým, jak často… Prostě se začne pídit a vypídí údaje, z nichž následně vznikne velká studie sexuálního života jejich občanů. O níž pak bude referováno v roce 2019.

Konec konců prý už bylo na čase tam něco podobného zorganizovat. Protože poslední důkladná studie týkající se tohoto tématu, tedy sexuálního života jejich občanů, tam byla vypracována před celými dlouhými dvěma desítkami let. A když bulvár praví, že se situace obrací k horšímu… Je s tím i podle jejich ministra zdravotnictví osobně nutno něco udělat. Tedy ověřit pravdivost takových tvrzení a odhalit jejich případnou příčinu.

 

A co přijde po vypracování oné velké sexuální studie?

O tom se nikdo nerozepisuje. Prozatím.

Jenže známe své lidi, že? A politiky zvláště.

Pak by se třeba stejná studie mohla rozhodnutím Bruselu vypracovat ve všech členských zemích Evropské unie. Protože jsme přece na jedné lodi a data mají být ucelená. Čemuž by mohla posloužit třeba i v mezidobí panem Babišem ozkoušená elektronická evidence tržeb, jež by se jen adaptovala na povinná hlášení styků. Pak by se mohla direktivně ustanovit norma, kolikrát je tak akorát. A pak?

Pak by se už mohli angažovat i ministři osobně. Protože, jak zaznělo výše, sex je přece i „politický problém“. Mohli by uzákonit právo (nejen) první noci a…

Zpět nahoru