Nový článek
Nový článek
Kategorie

Najdete rozdíl?

Jak nám stroze oznámila média, přerušila Organizace spojených národů humanitární pomoc severovýchodu Nigérie. Tedy oblasti, kde se nachází téměř čtvrt milionu podvyživených dětí, z nichž bez pomoci jednoduše každé páté umře hlady.

OSN má pro toto svoje rozhodnutí logický důvod. Došlo tam totiž u Maiduguri k útoku islamistů z Boko Haram, kteří zranili tři civilisty a dva vojáky. Pomoc se tak přerušila do doby, než se vyhodnotí tamní bezpečnostní situace, lidově řečeno dokud tam „půjde o hubu“.

 

Ve Francii se střílí, vybuchuje a podřezává, v Bruselu střílí a bouchá to, v Německu se znásilňuje, střílí, zabíjí sekerou ve vlaku,… Francouzský prezident tak místo plánované návštěvy naší země zůstává doma, bruselští páni jako obvykle komandují a paní Merkelová do omrzení opakuje, že to Německo zvládne. A pomáhá se a pomáhá. Těm ubohým trpícím i těm čekajícím ve stínu na příhodnou chvíli ke spáchání dalších ohavností. Ani na okamžik se tu migrantům nepřestalo a nepřestává podstrojovat a ustupovat, jen aby se jim vedlo co nejlépe. A už i náš pan premiér pomůže a nechá nám přivézt první část nám vnucené kvóty Syřanů. Aby se i u nás pomáhalo, i když se třeba nakonec bude po západním vzoru střílet a vybuchovat.

Mrtvých a zraněných je po Evropě daleko více než těch pět v Nigérii. A dozajista i s požehnáním OSN nebyla pomoc přerušena ani na okamžik.

 

Je tu tedy jakýsi podivný rozdíl v počínání. Jiný kraj, jiný mrav, řekl by si možná někdo. Jenže…

On je mezi těmito oběma případy jeden dost důležitý a podstatný rozdíl.

Najdete ho?

 

Pokud jste nenašli, zde ho máte:

V Nigérii přerušila OSN pomoc proto, že šlo o její lidi. Zatímco v Evropě umírají přece jenom nějací pitomí úplně obyčejní lidičkové, kteří politikům nestojí ani za upřímný soucit. Které tu ani nehlídají jako v Nigérii vojáci. Jo, to kdyby nějaká kulka či střepina doletěly až k Merkelové…

Zpět nahoru