Nový článek
Nový článek
Kategorie

Co na tom bylo divného?

Co na tom bylo divného?

Šel jsem si tak po ulici a vtom narazil na jakéhosi žebráka. Nenarazil jsem na něj pochopitelně tělo na tělo, nýbrž jenom v přeneseném smyslu slova, jak už vám ale již nejspíše došlo.

Narazil jsem na něj a… požádal jsem jej, zda by pro mě náhodou neměl nějaké peníze. Protože mně by se zrovna nějaká ta koruna a raději rovnou tisícikoruna či ještě větší suma hodila.

K mému překvapení mne tento odbyl. Nejen že mi nedal ani těch pár mincí, co leželo v klobouku před ním, ale ještě se díval, jako bych snad spadl z višně. Protože jemu si o peníze zřejmě ještě nikdy nikdo neřekl a nebyl tak zvyklý.

Šel jsem tedy poněkud zklamán dál. A netrvalo dlouho a potkal jsem stařečka. Nikoliv pohádkového a kouzelného, nýbrž jen tradičního a navzdory sociálně-demokratické vládě nedostatečně valorizovaného. Neboli zjevně chudého. A zřejmě právě proto jsem se odvážil požádat tohoto o jistý finanční příspěvek.

A opět jsem byl odmítnut, opět mne ještě dlouho provázel jeho více než výmluvný pohled, ze kterého čišelo, že mě má za „tydýt“.

Požádal jsem o peníze zjevně sociálně vyloučenou osobu snědé barvy pleti, chtěl pár korun od osoby hledající právě nějaký poklad v popelnici, řekl jsem si o sponzorský dar pouličnímu muzikantovi, jehož bylo podle vyluzovaných tónů možno označit za leccos, jenom ne za umělce. Pak jsem se uvelebil před charitativní vývařovnou a z těch, kdo odtud vycházeli nasyceni erární polévkou, zkoušel vydyndat peníze.

Vše marno.

Ať jsem loudil sebevíc, výsledek byl vždy stejný. Dokud…

Dokud mne neoslovili jacísi hodní pánové se svěrací kazajkou. Kteří mi rovněž odmítli poskytnout peníze, ale alespoň mi vzápětí dali střechu nad hlavou. V zařízení, kam jsem ale ani trochu nechtěl. A kde ani nyní nechci být.

Protože vážně nechápu, proč mě sem, do vypolstrovaného pokoje, zavřeli. Proč mě mají za blázna.

Vždyť jsem si počínal naprosto logicky.

Počínal jsem si úplně jako ODS. Jež v letech 2012 a 2013 dostala rovnou miliónové dary od firem jsoucích bez peněz. Ke třinácti milionům korun prý Občanská demokratická strana dostala od firem, jež neměly nic než dluhy (https://www.novinky.cz/domaci/407824-policie-proveruje-milionove-dary-pro-ods-dostala-je-od-firem-bez-penez.html). A když jsem se o něco podobného pokusil já…

Proč to zrovna u mě nepřipadá pánům doktorům normální?

Zpět nahoru