Nový článek
Nový článek
Kategorie

Inkluzí to neskončilo

Inkluzí to neskončilo

Kolikrát už jsme jenom v médiích mohli slyšet o tom, jakými neduhy trpí naše školství! A kolikrát jsme jenom těmto kritikám museli dát za pravdu! Protože to, co se v tomto nejednou dělo a děje…

Kolikrát už se u nás třeba mluvilo o tom, jak si v našem školství pěstujeme vzdělance nebo rádoby vzdělance, o jejichž služby ale po ukončení studií nemá nikdo zájem a tito po letech ve školních lavicích končí bezprostředně na úřadech práce nebo v nejlepším případě na rekvalifikačních kurzech a následně ve zcela jiných profesích!

A bác!

Máme to tu zase. V inovované podobě.

Jak nám přinesla média, rozhodla se Masarykova univerzita v Brně… otevřít zbrusu nový studijní obor. Obor, který by mělo prozatím studovat pětadvacet studentů a jenž bude zaměřený na… politiku a reálie Ukrajiny.

Zájemci se tak nyní mohou hlásit na nově koncipovaný obor Ukrajinská studia a na tomto posléze získat znalosti o Ukrajině a její kultuře. A stát se specialisty na tento obor, naučit se ukrajinštinu a osvojit si další poznatky a získat titul bakalář, případně magistr.

A pokud by snad nebyla Ukrajina to pravé ořechové, lze se na téže univerzitě stát i bakalářem novořeckého jazyka a literatury.

A pak?

Uvidíme, kolik lidí u nás za pár let bude zametat ulice, maje na káře přilepený úřední glejt, stvrzující, že s dotyčným lze pohovořit i ukrajinsky, respektive novořecky.

Zpět nahoru