Nový článek
Nový článek
Kategorie

Chudáci rakouští migranti

Chudáci rakouští migranti

Už dávno je nám známo, že zástupy lidí prchají dejme tomu ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku, Eritreje a dalších nevalných zemí. Ovšem nyní už se emigrace neomezuje jen na tyto. Dnes už prchají migranti i z… Rakouska.

Přesněji z rakouského „venkova“.

Protože už i na rakouské periferii je prý život doslova k nežití (http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/170679-uprchlici-se-stehuji-za-vyssimi-davkami-berou-vic-nez-nasi-duchodci-zlobi-se-politik/). Už i tam je nyní tak krušno, že odtud prchají zástupy migrantů pryč. Jako tradičně těch snědých migrantů. Kterým je tam ubližováno.

Protože většina rakouských zemí snížila výši sociálních dávek sloužících žadatelům o azyl k pokrývání jejich životních nákladů. A jistě pochopíte, že pokles z obvyklých 914 eur měsíčně někde až na pouhých 520 eur, jež úspěšní žadatelé o azyl pobírají, je přímo likvidační. Zkuste si to, vyžít z v přepočtu pouhých řádově čtrnácti a půl tisíce korun měsíčně!

A tak těm nebožákům nezbývá než prchat z lakotných rakouských regionů do Vídně. Kde jsou na ně hodnější a kde kvůli tomuto přílivu z jiných spolkových zemí dokonce zvýšili rozpočet na sociální dávky na asi 130 milionů eur, ačkoliv tamní krutá opozice tvrdí, že je Vídeň kvůli tomu v rozpočtové krizi. Protože vídeňští vládci naštěstí nedopustí, aby zranitelným osobám hrozily bezdomovectví, chudoba a potřeba páchat trestnou činnost. Ve Vídni prý mají panovat sociální rovnost a mír.

A tak není divu, že Rakousko zasáhla nová migrační vlna. Což musíme pochopit. Protože v místech jako třeba i Dolní a Horní Rakousy se prostě žít nedá. Tam přežijí leda tak odolní domorodí Rakušané, zvyklí na tamní bídu a strádání.

Zpět nahoru