Nový článek
Nový článek
Kategorie

Taková dobrota!

Taková dobrota!

Oh, jak jenom jsme prý my Češi dobří! Jak jenom jsme štědří ve vztahu k takzvaným „potřebným“! Jak o tom tedy alespoň píší na https://www.novinky.cz/ekonomika/418377-cesi-byli-stedri-loni-darovali-pres-pet-miliard-korun.html.

Loni podle tohoto zdroje dali našinci na dobročinné účely přes pět miliard korun a počet českých dobrodějů se v témže roce rozrostl o čtyři tisícovky občanů a tisícovku firem. A to jde jenom o ty, o kom se to ví, kdo si tuto svoji dobročinnost napsali do daňového přiznání. Protože ti, kdo přispěli do všemožných sbírek snad asi dalšími dvěma miliardami, tak jaksi nikde evidováni nejsou.

Nevedeme si tak prý vůbec špatně. Na tradičně štědré anglosaské země prý sice ani zdaleka nemáme, ale přesto se nemáme za co stydět; a navíc se neustále lepšíme a lepšíme. A to jak firmy, tak jednotliví občané.

Podle daňových přiznání jsou prý nejštědřejšími dárci Pražané, z nichž prý každý dal v průměru přes sedm stovek, poloviny této částky pak dosáhli dobří lidé v Olomouckém, Zlínském či Jihomoravském kraji. A to – jak už zaznělo – není ani zdaleka vše. Protože jsme ve skutečnosti připraveni darovat ještě mnohem více.

Třeba těm nebohým migrantům dáme my Češi v následujících letech až 520,5 milionu korun (http://zpravy.idnes.cz/ministri-pro-protiteroristicky-balicek-i-integraci-cizincu-za-pul-miliardy-1vd-/domaci.aspx?c=A160831_183340_domaci_kop). A stejně jako v předchozím případě je to jenom ta částka, o které veřejnost ví. A těch dalších peněz, o kterých „ze slušnosti taktně mlčíme“, určitě ještě bude…

  

Zpět nahoru