Nový článek
Nový článek
Kategorie

Zabijte nás konečně!

Poznámka: Možná hate speech

Zabijte nás konečně!

Přiznávám se upřímně, že bych se měl asi divit. A přiznávám se, že se také divím. Ovšem divím se leda tak tomu, že už se tomu vlastně ani trochu nedivím. Protože už je to víceméně vlastně jistý druh folklóru. Že je to tak, jak to je.

V průběhu pouhých několika málo dní jsem si totiž mohl přečíst a také přečetl tři články v internetovém zpravodajství. Články na jedno téma, nikoliv však na jedno brdo.

Napřed jsem se dozvěděl, že lidé jako já jsou „český m**ky“. A nedalo mi moc práce spojit si zčásti cenzurované slovo s ejakuláty. A prý se máme bát. Protože prý už brzy přijdou muslimové, my se budeme schovávat jako krysy a naše vraždění na počkání bude skvělá sranda. Jak na našince alespoň ječí cikáni, kteří se stále nemohou smířit s tím, že by jejich feťácký soukmenovec mohl zemřít prostě na zástavu srdce (http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/16252-cikani-volaji-vsak-pockejte-vy-cesky-m-ky-uz-brzy-prijdou-muslimove-to-se-budete-schovavat-jak-krysy-na-to-se-tesim-nejvic-az-vas-budou-vrazdit-na-pockani-to-bude-sranda-.aspx).

Už dva týdny takto naši žatečtí „spoluobčané“ běsní. Stovky jich prý nehodlají uznat výsledek pitvy a jsou přesvědčeni, že šlo o policií ututlanou vraždu. Policie sice vylučuje pochybení,… ale přesto se i nadále vyšetřuje a vyšetřuje. Protože Romové mají video, na kterém… není vidět údajnou ránu, jež měla dotyčného zabít. A nic jiného než vražda to být nemohlo. Ať doktoři napíší, co chtějí, jsme my bílí verbež, které nebudou cikáni nikdy věřit. Starostka Žatce, která si dovolila na základě policejní zprávy říci, že šlo o smrt bez cizího zavinění, a všichni, kdo tvrdí, že dotyčný prostě umřel, by prý měli být zavřeni na doživotí, „vrahy“ a nečinné policisty by si „naši spoluobčané“ chtěli najít a zabít. A také by to chtělo uspořádat největší demonstraci v historii Romů; Romů z celého světa. A to rovnou přímo v Bruselu (http://tn.nova.cz/clanek/drsne-vyhruzky-romu-na-internetu-muslimy-na-vas-a-sekat-hlavy.html).

Na Děčínsku by mělo pro změnu na pokyn ombudsmanky dojít k počítání Romů v tamních školách. Dochází prý totiž od loňského podzimu k segregaci romských žáků na škole v Krásné Lípě. Romové jsou tam naštvaní, že jejich děti chodí do třídy s dalšími Romy, přesněji že je v jedné třídě víc romských žáků než v té druhé (http://www.denik.cz/z_domova/skoly-maji-pocitat-romy-20161101.html).

Už se tím opakovaně zaobírala školní inspekce i vedení města a nyní se v tom bude rada města na popud ombudsmanky i nadále šťourat. Ředitelce školy bude radními po nejbližším zasedání zřejmě dáno za úkol, aby zlepšila současný stav a odstranila přetrvávající nedostatky, ač město samo nechce přerozdělovat děti v obou třídách podle doporučení inspekce tak, aby v obou bylo etnické složení obdobné. Mimo jiné i proto, že vlastně neexistují jednoznačná kritéria, podle nichž se Rom liší od Neroma. Protože k romské národnosti se u nás v celém státě hlásí jen dvanáct tisíc lidí a rozlišovat ty ostatní podle návodu ministerstva školství, tedy že „Romem je ten, kdo se za něj považuje, případně ten, koho za Roma považuje významná část jeho okolí, a to i na základě domnělých znaků“… To je v nejlepším případě hloupost. Protože zaškatulkovat někoho třeba jen podle toho, jak ho vnímají ostatní…

A na popud ombudsmanky se mají počítat i romští žáci v Rumburku, kam ti z Krásné Lípy často dojíždějí. Aby náhodou nebyli příliš rozděleni do tříd podle etnického původu, aby náhodou nebyli segregováni od dětí většinových…

Závěr?

Podle Evropského výboru pro sociální práva při Radě Evropy Česko utiskuje Romy! Porušujeme u nás práva Romů na sociální právní a ekonomickou ochranu podle Evropské sociální charty. Romové u nás trpí třeba tím, že nemají adekvátní životní podmínky, třeba i kvůli těm pak také trpí špatným zdravím, jejich děti kvůli špatné diagnostice duševního či zdravotního postižení končí ve zvláštních školách pro handicapované,… (https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/419643-cesko-utiskuje-romy-kritizuje-znovu-rada-evropy.html). Na vzestupu je xenofobie a protiromská orientace našinců… (https://www.novinky.cz/domaci/408148-segregace-romu-v-cr-pokracuje-upozornila-rada-evropy.html).

Tak jim ubližujeme! Už aby nás konečně ti muslimové pozabíjeli! Nás, český m**ky. Mezi něž patří mimo mne a mně podobných jen tak mimochodem i stejná m**ka Šabatová s dalšími našimi „sluníčky“…

Zpět nahoru