Nový článek
Nový článek
Kategorie

Jak prosté!

Také se se zvyšujícím věkem a stále se opakujícími nářky a výhružkami politiků a ekonomů víc a víc bojíte, že ve stáří, v etapě života zvané důchod, zemřete na ulici hlady? Nebo vás tato představa alespoň znepokojuje?

Jak prosté!

Nebojte se, odložte své chmury! Protože tyto už nyní nejsou na místě. Díky finančním expertům, kteří přišli s informacemi, jak být i ve stáří plnohodnotnými a nestrádajícími občany (https://www.novinky.cz/finance/418744-cesi-by-si-meli-na-duchod-nasporit-alespon-milion-tvrdi-financni-experti.html).

Tito experti se dopídili toho, že jsou názory našinců, že je třeba mít na stáří našetřeno 800.000 korun, mylné. Že tak tomu není, osmi set tisíc nám na stáří není zapotřebí. Protože takové představy neodpovídají realitě, neodpovídají tomu, co je důchodcům zapotřebí.

Stejně jako je prý mylnou představa, že jsme zaopatření. Protože prý je sice podle loňských údajů každý z nás v průměru milionář, jenže… Jenže podstatnou část jmění máme v nemovitostech a přírodních zdrojích a na hotovost či dnes téměř neúročené bankovní vklady připadá jen 200.000 korun. A v akciích a penzijních společnostech či životním pojištění to také není žádná sláva.

A tak ač jsme podle mezinárodních průzkumů spořivý národ, spíše si prý šetříme na něco, než abychom si dělali rezervy pro strýčka Příhodu nebo na stáří.

Ovšem nic není ztraceno. Jenom to spoření na důchod nesmíme podceňovat. Žádných předpokládaných osm set tisíc korun nám na stáří netřeba…

Při asi sedmadvacetitisícovém průměrném měsíčním příjmu v naší zemi postačí, když budeme mít každý našetřeno v hotovosti aspoň milion korun.

Takže se, lidičkové moji, stáří vůbec nebojte. Budete se mít coby důchodci blaze. Jenom si našetřete v hotovosti ten banální milionek…

Zpět nahoru