Nový článek
Nový článek
Kategorie

Neradostné radostné zjištění

Tak se vědci zase jednou nechali slyšet. Na webu vědeckého časopisu Nature přišli s tím, že...

Neradostné radostné zjištění

...lidský život může trvat až 115 let. Což jiní vědci sice zpochybňují s tím, že je to jenom odhad, který se nemusí naplnit, a že tyto vyhlídky mohou zhatit negativní vlivy dejme tomu typu obezita, jenže prý je to tak.

Autoři studie si zkrátka stojí za svým (http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/75152/vedci-stanovili-horni-limit-pro-vek-cloveka-je-to-115-let.html). Že přece stoupá průměrná délka lidského života už od 19. století, a to díky všemožným vakcínám, bezpečnějším porodům a boji proti kardiovaskulárním chorobám a rakovině, a nic nebrání tomu, aby stoupala i nadále. Až do oněch uváděných 115 let. A kdo ví, jaký může mít na toto číslo ještě vliv genový výzkum, jenž může hranici lidského života ještě změnit.

Prostě můžeme my lidé žít ještě o dost déle než dnes. Můžeme se dožívat věku, o jakém se našim předkům nemohlo ani zdát.

Pokud to nezhatí… politici.

Protože jestli ti se onoho zveřejněného údaje chytí… Posunou hranici pro odchod do penze tak daleko, že bude po onom úctyhodném věku. Někteří se udřeme, jiní umřou na stará kolena hlady. A mne konkrétně z toho trefí šlak.

Protože při politiky proklamované čtvrtině života, již bychom v penzi měli trávit, bychom do důchodu odcházeli… v 81 letech.

Zpět nahoru