Nový článek
Nový článek
Kategorie

Cesty k bohu

Před pár dny jsem někde četl, že prý se třetina Čechů považuje za věřící, ovšem chodit do kostela tu „nefrčí“. Prostě se každý třetí z nás má považovat za věřícího, ale nemá v úmyslu se jakkoliv „obětovat“ v touze to ukázat i navenek.

Cesty k bohu

A nemohu vyloučit, že i proto si dali naši církevní páni tu práci a vynasnažili se, aby co nejvíce z našinců mělo cestu do kostela co nejsnazší.

Stačí prý totiž usednout k počítači nebo se zeptat „moudrého“ telefonu a aplikace na https://bohosluzby.cirkev.czvám v mžiku sdělí, kdy, kudy a kam zamířit na římskokatolické bohoslužby. Člověk si tam může vybrat podle termínů, názvů kostelů, obcí i názvů místních, v textu i na mapě, nechybí tam ani informace dejme tomu o bezbariérovosti té či oné akce.

Lze tam prý najít všechny římskokatolické kostely České republiky s pravidelnými bohoslužbami, stejně jako ty ostatní s udáním vzdálenosti od sebe.

A pokud by vám ani to nestačilo, lze navrch na www.cirkev.cz najít i přehled vánočních bohoslužeb v diecézích a mnoho dalších užitečných rad.

Našinci tak už nemusí tápat. Mohou si i v pohodlí domova najít to pravé (http://www.denik.cz/z_domova/cestu-na-bohosluzbu-pomuze-najit-mobilni-aplikace-20161221.html) a potom už jít najisto. Nemohou zabloudit.

Jak jenom může být tento církevní počin užitečný našim věřícím! A jak jenom může být užitečný… třeba islámským teroristům! Kterým stačí počítač a schopnost pracovat s touto aplikací a hned budou vědět, kde je to to pro ně pravé. A hurá do akce!

Poklonit se bohu nebo… Nebo ty našemu bohu se klanějící vyhodit do luftu.

Zpět nahoru