Nový článek
Nový článek
Kategorie

Jak tohle dopadne?

V Rakousku by prý neradi, aby se o Silvestru opakovalo to, co se loni v této zemi i u sousedních Němců stalo. Tedy netouží po tom, aby tam byly v masovém měřítku sexuálně napadány a okrádány jejich ženy. Migranty, kým jiným.

Jak tohle dopadne?

A tak přikročili k opatřením (https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/424774-rakouska-policie-rozdava-zenam-pred-silvestrem-kapesni-alarmy.html). Chystá se masové nasazení policistů, a protože jich není tolik, aby mohli stát na každém rohu, rozdává tamní policie ženám (a případně i mužům, pokud se tito rovněž cítí být ohroženi) kapesní alarmy. Po celé zemi jich prý bude rozdáno kolem šesti tisíc, z toho čtrnáct stovek přímo v metropoli.

Tato zařízení, vydávající nepřeslechnutelný zvuk o síle 110 decibelů, mají být účinným způsobem, jak upozornit na páchané nepřístojnosti, mají odrazovat pachatele a upozorňovat lidi v okolí. A jsou prý lepší než dejme tomu slzný plyn, který by mohl být naopak použit pachatelem proti oběti.

Podle rakouského deníku Kurier se zkrátka bude o letošních oslavách přelomu starého a nového roku bojovat proti nepřístojnostem takto. A snad to ty pachatele, jimž loni dominovali migranti z Maroka a Alžírska, odradí.

Řešení, taková z nouze ctnost, se tedy našlo. A teď nezbývá než čekat, jak se to osvědčí v praxi.

A kolik lidí to odnese.

Myslím kolik rakouských lidí to odnese.

Kdo ví, kolik těchto nakonec po silvestrovských oslavách bude popotahováno a možná skončí i před soudem. Kvůli tomu, že „užitím těchto alarmů poškodili chudáčkům migrantům sluch“.

Zpět nahoru