Nový článek
Nový článek
Kategorie

Hezké, ale…

Jak jsem se dočetl, jsou čeští železničáři a firma Škoda Auto vlastně ohromní kamarádi. Železničáři vycházejí této automobilové firmě vstříc a prý zlepší trati vedoucí do Mladé Boleslavi a zřejmě i do Kvasin.

Hezké, ale…

Trati se budou v následujících letech opravovat a elektrifikovat a Škodovka tak bude mít snazší, ekologičtější a levnější zásobování i expedici vozů po železnici (https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeleznice-vychazi-vstric-skode-auto-zlepsi-trate-do-boleslav/r~b3c0c17ee95b11e69aec0025900fea04/).

Na onu automobilku prostě brali experti z ministerstev dopravy a Správy železniční dopravní cesty značný ohled při plánovaní oprav stárnoucích českých tratí. Aby měla při přepravě nejlepší možné prostředí. Dokonce „narychlo“ připravili i jednu z etap Koncepce nákladní dopravy pro roky 2017 – 2023; jen aby byly uspokojeny požadavky firmy Škoda Auto.

Už do prací týkajících se Škodovky vrazili 950 milionů korun, v posledním čtvrtletí letošního roku se provedou další práce za 400 milionů korun. A to jenom proto, aby mohly do Škodovky častěji jezdit delší vlaky.

Co se týká závodu v Kvasinách, tam jsou prý na tom hůř než v Mladé Boleslavi a hrozí, že se na dokončení úseku až do Kvasin a elektrifikaci tratě možná do roku 2022 nepodaří sehnat peníze. Rádi by to zaplatili z evropských peněz, jenže kdo ví, zda bude na víc než na jednodušší opravy.

A Škodovka nechce tyto „dary“ od železničářů za nic. Podle škodováckého tiskového mluvčího jedná firma se železničáři pravidelně, a čím víc železničáři nabízejí kapacit, tím víc vyrobených vozů nechává Škoda po železnici přepravovat.

Takže jde o kšeft výhodný pro Škodovku i pro železničáře. A samozřejmě i pro stát, jemuž z toho všeho pochopitelně plynou daně.

A kéž by to tak bylo potěšujícím i pro obyčejné lidi z měst! Pro něž je zmíněná dobrá zpráva… vlastně jednou ze zvěstí Jobových.

Protože automobilka tak má stále lepší a lepší dopravní možnosti. Jež ale naopak stále řídčeji mají obyvatelé měst, odsouzení trčet v kolonách (nejen) těch nejednou nevytížených škodovek, jež přeplňují ulice. Protože se automobilovému průmyslu tak daří…

Zpět nahoru