Nový článek
Nový článek
Kategorie

Církev, zlo nebo spása?

Jak vnímáte církev, kněze a vše kolem toho? Přináší skutečně spásu, kterou je ale potřeba tučně zaplatit, nebo přináší pouze hrůzu, falešnou víru za vidinou zisku?

Církev byla už za dob dávno minulých považována za modlu. Vždyť své hříchy mohli obyvatelé vykoupit odpustky. Ale skutečně požaduje "Bůh" věcné dary za to, aby smazal hřích? Vždyť zadostiučiněním pro něj by mělo být to, že se člověk napraví, ne že se z hříchu takto vykoupí. Když bych tyto odpustky převedl do dnešní doby, dalo by se říct, že to byl vlastně úplatek za to, že "Bůh" zapomene váš hřích. V dnešní době jsou úplatky trestným činem, dalo by se tedy říci, že hřích byl vykoupen dalším hříchem. A klínem klín nevyrazíme.

Pokračujeme dále, a dostaneme se k další zajímavosti. Zatímco dříve byly pronásledováni Ti, kteří nevěřili, dnes se často kouká přes prsty na ty, kteří věří. A je jedno, zda-li se jedná o křesťanskou víru, nebo o jednu z věr na západě či východě. Otázkou tedy je, když by měla církev přinést odpuštění, proč neustále přibývá skandálů kolem "zaměstnanců" církve. A nejedná se pouze o sexuální skandály, kterých ale také za poslední dobu přibylo.

A což teprve knězi? Zde mám více věcí na srdci, takže předem omluvte případnou délku odstavce. V první řadě chci podotknout fakt, že za knězi chodí lidé pro pomoc, ale je to ale skutečně pomoc? Na zpovědi vyřknete všechny své hříchy, ale kněz odpovídá ve smyslu toho, že je všechno v pořádku, že ten který jedinec je prostě takový a podobně. Je to skutečná pomoc? Navíc kněz nemůže otevřeně vyjádřit svůj názor, neboť musí jednat v rámci "Boha", můžeme tedy člověku, který se přetvařuje skutečně věřit? Zkuste se na tím zamyslet. A konečně se dostávám ke zneužívání nejen dětí knězi. Skutečně si myslíte, že "Bůh" a jeho "zaměstnanci" jsou schopni udržet hormony na uzdě? Produkce hormonů, která velí, rozmnožuj se, je zcela přirozeným jevem, který můžeme spatřit i ve zvířecí říši. Ale je skutečně nutné, aby tohle odnášeli malé a bezbranné děti? Proč zneužitou ženu z práce v kostele vyhodili, zatímco kněz, který ji zneužíval, dále působí na stejné pozici a stejném místě?

Chápu, že víra jako taková je dost ožehavým tématem, takže se najdou kritici mého článku, ale také lidé, kteří s ním budou souhlasit. Zamyslete se nad tím, zda je církev skutečným vykoupením a zde je kněz svatým člověkem bez hříchu připravený vám kdykoli pomoci.

 

Zpět nahoru