Nový článek
Nový článek
Kategorie

No tak to vidíte

Sice zrovna dvakrát nelichotí mému sluchu, že jsem byl spolu s ostatními lidmi přirovnán k potvůrkám jménem škrkavky, ale přesto jsem rád, že byl badateli z kodaňské univerzity a jejich kolegy z Monash University v Melbourne realizován výzkum, týkající se genu ETS-5.

No tak to vidíte

Oni vědci totiž zjistili právě na škrkavkách, s nimiž jsme prý my lidé ze čtyř pětin geneticky shodní, že výše zmíněný gen může za pocit sytosti (https://www.novinky.cz/veda-skoly/429556-vedci-objevili-gen-sytosti-pomuze-v-boji-s-obezitou.html). Tedy že během konzumace potravy spouští v mozku signály, že už má tělo dost.

Onen „gen sytosti“ oznamuje tělu, že už načerpalo dost energie, a vysílá mozku zprávu, aby bylo ukončeno další hledání potravy, krotí tedy chuť pokračovat v jídle. A protože i my lidé máme podobný gen…

… máme prý nakročeno k efektivnějšímu boji s obezitou a k tomu, abychom si snáze udržovali štíhlou postavu. Protože by toto zjištění mohlo přispět k vývoji léku, který bude tlumit nutkání k jídlu, a k léčbě obezity.

No tak to vidíte…

Nepřežírám se, nejsem tlustej jako prase. Jsem jenom nemocný. Mám jenom genetické problémy.

 

 

Zpět nahoru