Nový článek
Nový článek
Kategorie

Ženy, pozor!

Jak prý na veletrzích módy Styl a Kabo jakýsi odborník na ženské prádlo Martin Kárych ze společnosti Altra pravil, nosí asi dvě třetiny českých žen špatnou podprsenku. Což je prý sice lepší stav než před šesti lety, kdy byla spuštěna osvětová kampaň, ovšem stále je to ještě zlé.

Ženy, pozor!

Protože prý dlouhodobé nošení nevhodného prádla přináší zdravotní rizika, a to i závažná (http://www.denik.cz/z_domova/zhruba-dve-tretiny-ceskych-zen-nosi-nevhodnou-podprsenku-20170219.html).

Ženy by tak prý měly dodržovat alespoň základní pravidla při výběru, tedy volit správný obvod podprsenky, délkou odpovídající a vyztužená ramínka, správnou velikost košíčků a správné střihové řešení. A nejlépe i správnou délku kostic a materiál příjemný pro pokožku. Měly by výběru podprsenky věnovat dostatek času, protože každé z našich drahých poloviček sedí něco trochu jiného.

Protože když taková žena zvolí špatně, může se dostat třeba až do stádia nezvratných zdravotních problémů. Malý obvod podprsenky tak kupříkladu tlačí na mezižeberní svaly a negativně ovlivňuje dýchání a krevní oběh, krátká či zařezávající se ramínka mohou během let vytvořit „žlábek“ v ramenou, košíček přelévající se přes kostici výrazně zvyšuje teplotu těla v daném místě a může zanítit pokožku či způsobovat její rychlejší stárnutí, špatná velikost může způsobit i krčně-ramenní syndrom, při němž těžká ramínka utlačují trapézové svaly a nervy, ramena jdou dopředu, zmenšuje se hrudní dutina a je přetěžováno svalstvo šíje, což vede k tomu, že hrudník tlačí na vnitřní orgány, což přináší i další komplikace.

A kvůli takovým problémům prý dnes lékaři operují už i dvacetiletá děvčata.

Prostě je to učiněná hrůza, co taková docela obyčejná špatně zvolená podprsenka může způsobit. A přitom úplně zbytečně.

A proto, mé dámy, vybírejte pečlivě. Anebo se řiďte tím, co jsem (nejen) já věděl už dávno, dokonce už v minulém tisíciletí. Že je nejlepší, pokud žádnou podprsenku nemáte. Což vám udělá jedině dobře.

A nejen vám, ale i vašim mužským protějškům.

Zpět nahoru