Nový článek
Nový článek
Kategorie

Ještě že tak

Nepovažuji tento výzkum ani za trochu smysluplný, o jeho významu velice pochybuji. Protože k čemu nám podobné vědecké zjištění vlastně je, že? Ale když už byl jednou tento výzkum zrealizován…

Jak prý zjistili vědci z Masarykovy univerzity (https://www.novinky.cz/domaci/431552-mladi-cesi-si-nechavaji-radit-hlavne-od-maminky.html), mají dnes děti a mladí lidé téměř neomezené možnosti a ohromnou svobodu rozhodování, ovšem zároveň je cesta k jejich vlastní nezávislosti mnohdy složitější, než jak tomu bylo v minulosti. Mají méně jistot, více nejasností a obtížněji tudíž dělají zejména dlouhodobější rozhodnutí. Chtějí prý žít zodpovědně, ovšem dlouhodobé závazky odkládají.

A také často trpí úzkostmi nebo depresemi, stávají se agresivními, protože jsou na ně kladené nároky, jež jsou nad jejich síly. V mnoha ohledech cítí velký tlak na kvalitu svého výkonu.

I z tohoto důvodu tak prý asi polovina mladých, ale již dospělých Čechů žije s rodiči, ač sami vědí, že to není dobré. Mívají nedostatek financí a odkládají tudíž založení vlastní rodiny. A potřebují-li tyto dospělé děti poradit…

… jdou hlavně za maminkou. Maminky bývají jejich nejčastějšími a nejdůležitějšími rádci, bez ohledu na to, potřebují-li pomoci dcery nebo synové. S maminkami se mladí lidé i ve věku nad dvacítkou radí a konzultují s nimi své budoucí plány. Maminčiny rady jsou pro ně stále velice důležité.

Což sice není právě optimistické zjištění, protože aby se tak velké „děti“ stále držely máminy sukně…

Ovšem na druhou stranu…

Na druhou stranu je rozhodně lepší, dají-li na maminku, než kdyby věřily dejme tomu řečičkám politiků.

Zpět nahoru