Nový článek
Nový článek
Kategorie

Obnažujte se raději ve městě

Zoolog z Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory si zažertoval. Že prý aby se člověk bál si v lese byť i jenom odskočit. Myšleno na malou nebo na velkou. Protože doba romantických procházek lesem je už ta tam a lidem stále častěji hrozí, že budou zachyceni nějakou tou fotopastí (https://www.novinky.cz/domaci/431878-romanticka-prochazka-lesem-pozor-na-fotopasti-jsou-jich-tisice.html).

Těchto zařízení jsou v českých lesích podle odborníků už tisíce až desetitisíce a další tisíce ročně se jich prodají, a byť je jejich úkolem chránit majetek nebo zaznamenávat pohyb zvěře, zachytí tyto pochopitelně každého. Člověka nevyjímaje.

Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů mají být tyto pasti stejně jako jiné kamery namířeny pouze na vlastní majetek a nemají zabírat cizí pozemek, se získanými záběry se má zacházet podle zákona o ochraně údajů, tedy dbát na jejich uchovávání a znemožnit zneužití, ovšem zda je tomu tak… kdo prý ví? Kdo ví, zda tato zařízení nejsou zneužívána?

Jenže myslivci prý při sledování zvířat ochranu osobních údajů řešit nemusí, dokonce ani když místo zvířete zachytí člověka. Pokud záznam dále nezpracují, jedná se o „nahodilé shromažďování osobních údajů“, a to se prý může. Nebo se to v nejhorším případě vyřeší podle občanského zákoníku. Nic se neděje.

A proto se, drazí milenci a jim podobní „exhibicionisté“, oddávejte veřejným erotickým hrátkám raději přímo na ulicích měst, případně si tamtéž odběhněte z lesa na malou nebo na velkou. Protože když se budete odhalovat na veřejných místech, nikdo nemá právo vás nahrávat a následně to zveřejňovat. Kdežto v lese…

Zpět nahoru