Nový článek
Nový článek
Kategorie

Máme problém

Stovky odborníků prý posledních šest let bádaly a po prozkoumání třetiny území České republiky dospěly za víc než půl miliardy korun ze Státního fondu životního prostředí a od Ministerstva životního prostředí k poznání, že České republice hrozivě ubývá podzemní voda.

Máme problém

A že prý několikaleté sucho může ohrozit až dvě třetiny našeho území, zejména pokud tomu my lidé napomáháme nadměrnými odběry vody, při nichž se podzemní zásoby nestačí doplňovat. Což představuje podle ministra životního prostředí Brabce skutečný problém (https://www.novinky.cz/domaci/433057-podzemnich-vod-v-cesku-hrozive-ubyva.html).

Problém, který má být řešen koncepcí ochrany před následky sucha pro území ČR, jejíž návrh chce ministerstvo životního prostředí předložit vládě do konce června a jež si do budoucna vyžádá ohromné investice do nových zdrojů vody a propojení vodárenských soustav mezi celými regiony.

Konečně se zase jednou po dlouhé době objevil nějaký ten ministerský počin, který má skutečný smysl a význam. Za který bych pánům nahoře rád zatleskal. Protože jde o záležitost důležitou pro nemalou část našinců.

Kdyby ovšem neexistovalo jako už tradičně nějaké to „ale“. „Ale“, které však vše dobré, jež zmíněný počin představuje, totálně znehodnocuje.

Protože už v duchu vidím, jak se to bude realizovat. Kolik to bude stát a kolik z vynaložených státních peněz se kvůli vodě „utopí“ v nenávratnu, respektive „odkloní“ do těch správných kapes. Kolik to prosté lidi bude stát, až se v důsledku tohoto dozajista zdraží vodné. A hlavně co všechno nám politici v souvislosti s tímto zakážou, v čem nás omezí. V „našem vlastním zájmu“.

Protože tak už to u nás chodí. A byl bych hodně překvapen, kdyby tomu bylo v tomto případě jinak!

Zpět nahoru