Nový článek
Nový článek
Kategorie

Netupí už je prokoukli

„Pravičáci“, tedy ti, kdo si dokáží svými vlastními silami vydělat na živobytí, už dávno poznali, že z oranžové strany nic dobrého nekouká a že jediné, oč této jde, je ožebračit je a jejich vydělané peníze dát jiným nebo je jiným způsobem rozkrást.

Netupí už je prokoukli

„Inteligenti“, tedy ti, kdo vidí důsledky toho, kam oranžová politika vede – od ekonomické zrůdnosti až po přikyvování přerozdělovačům migrantů za toliko planého slovního odporu – už je prohlédli zjevně též.

A trpělivost už definitivně ztratili i leckteří z těch, komu oranžová strana až doposud „pomáhala“, což bylo vidět třeba v posledních dnech, kdy se rozhoupali ke stávce a tuto zčásti i zrealizovali třeba řidiči linkových autobusů, kterým „byl shůry zvýšen plat“.

A proto se nyní v médiích objevila zpráva o tom, že ona oranžová strana, tedy ČSSD, nalezla nový objekt svého zájmu. Ty možná jediné, kdo by se od ní mohli ještě nechat oblbnout.

Téma „Babiš“ vzdala, protože to tak jaksi netáhne, a vyrazí do voleb především s „velkou rodinou“ (https://www.novinky.cz/domaci/434588-cssd-vyrazi-do-voleb-s-velkou-rodinou-babis-tematem-nebude.html). Její cílovou skupinou mají být zaměstnanci, rodiny s dětmi a senioři, a právě ti se mají stát prototypem obyčejných především „levicových“ lidí, na které prý sociální demokracie vsadí.

V kampani, jež má být pozitivně laděná, se mají stát klíčovým tématem potraviny, jež jsou prý u nás dražší a zároveň nekvalitnější než u sousedů v Německu či dokonce Polsku, mají být slíbeny vyšší valorizace penzí, v příštím roce například o pět set korun, mají být dotažena do konce jednání o zvýšení platů řidičů veřejné linkové dopravy.

Víc se ale prý o této kampani zatím nedozvíme. Protože kdybychom se už nyní dozvěděli vše,… Konkurenti by na to prý byli připraveni. A to nelze dopustit.

Z čehož pro mne jednoznačně vyplývá, že celý slavný projekt „velké rodiny“ bude mít své mouchy. Že v něm budou ukryty zrůdnosti, jichž by mohli konkurenti ČSSD použít proti ní.

Ze všeho výše zmíněného si tak mohu prozatím vyspekulovat leda to, co mi při představě vyřčeného vytanulo na mysli.

„Velká rodina“, to by mohl být příslib lepšího života u nás pro naše „nepřizpůsobivé“ či pochybné migranty. Protože kdo jiný u nás velkou rodinu má, respektive může si ji dovolit, že?

„Zvýšení penzí“ je pak docela sprostý lov v řadách našinců, kteří jsou na stát odkázáni kvůli věku či zdravotnímu stavu a kteří se vládnoucí silou nechají nejsnáze obalamutit či vyděsit, kteří se dají „koupit“ i příslibem přilepšení, jež těm výdělečně činným nestojí za upsání se „hodné politické síle“.

Boj za pár hlasů řidičů autobusů není ničím jiným než snahou pokusit se zachránit to, co se ještě po posledním selhání zachránit dá. Protože kdyby tito před volbami opět vyhlásili stávku kvůli nesplněným sociálně-demokratickým slibům, to by nasejřilo pořádnou řádku českých voličů.

A mizerné potraviny? To je téma nejvděčnější. Protože tady se toho dá naslibovat, aniž by se následně muselo něco splnit! Za ty přece politici nemohou.

A tak nezbývá než doufat, že „velká rodina“ dopadne špatně. Jak už tomu u našich skutečných velkých rodin bývá. Že bude volební úspěch ČSSD stejně ubohý jako životní úroveň mnoha našich ČSSD „podporovaných“ penzistů a že lidé této straně nezbaští ani téma potravin, jež je stejně mizerné jako prý skutečné české potraviny samotné. Že to ČSSD projede jako řidiči veřejné dopravy.

Doufejme, že se našinci s touto „velkou rodinou“ zavčasu rozvedou. Protože inkluzí przní své vlastní děti, své spořádané členy drží pořádně zkrátka a i ti, kdo do této rodiny nikdy nepatřili, už dnes platí této pořádně vysoké alimenty za její „dítka“ zvaná třeba intervence ČNB či státní dluh.

 

Zpět nahoru