Nový článek
Nový článek
Kategorie

Aha, tak proto!

Tak prý se nechal jakýsi americký novinář specializovaný na finančnictví a autor knih o vývoji světové ekonomiky a finančním pozadí sportu a informačních technologií jménem Michael Lewis slyšet, že prý…

Aha, tak proto!

… není lenost špatná vlastnost. Ba naopak – že se člověk právě díky své lenosti může stát v životě úspěšným, úspěšnějším než lidé pracovití.

Jak tento pán, jenž je serverem The Independent považován právě za úspěšného, protože v posledních deseti letech vydal šest knih a současně byl i editorem slavného magazínu, pravil, nemusí být na lenosti vlastně vůbec nic špatného a zavrženíhodného, neměla by být ostudou (http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/187279-lenost-neni-spatna-vlastnost-prave-diky-ni-muzete-byt-v-zivote-uspesnejsi-rika-odbornik/). Protože to prý právě kvůli ní se někteří lidé zaměřují pouze na to, na čem záleží, a neztrácejí čas nedůležitými činnostmi, jimiž se nejednou zaměstnávají lidé pilní.

Sám dotyčný pán je prý sám líný a jeho lenost je jakýsi filtr. Díky němuž se pouští jen do opravdu dobrých věcí, jež upoutají jeho zájem. A neztrácí čas hledáním toho, jak neztrácet čas, což je prý horší než nedělat nic.

 

A rád bych na tomto místě vyjádřil onomu pánovi neskonalý dík. Protože nebýt jeho, nikdy bych nepochopil smýšlení mnohých lidí, od eurounijních politiků až po naše spoluobčany žijící v tom, čemu se třeba říká „vyloučené lokality“. Oněch nepřizpůsobivých spoluobčanů, od těch žijících za vysoké bruselské apanáže až po ty „strádající“ na sociálních dávkách.

Ale teď už chápu, proč si ty nemakačenky vydržujeme a proč si máme z vůle nejvyšších politiků ještě další importovat, přerozdělit, přikvótovat.

Prostě proto, že jsou naší zářnou budoucností. Se svou leností to jistě dotáhnou daleko a prospějí tím i nám pracovitým. Což jsem až dosud neviděl a nechápal.

A promiňte…

… asi jsem slepec a hlupák, protože to stále ještě nevidím a nechápu. A trpím zcela opačným „optickým klamem“. Možná proto, že namísto líného vstřebávání a akceptování nad podobnými informacemi zbytečně moc přemýšlím.

Zpět nahoru