Nový článek
Nový článek
Kategorie

Vskutku „užitečný“ zákaz

Vskutku „užitečný“ zákaz

Tak nakonec rakouský parlament schválil nový zákaz (https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/437992-rakousky-parlament-schvalil-zakaz-zahalovani-tvare-na-verejnosti.html). Zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. A to se vcelku očekávatelným „zdůvodněním“, že se tak činí v rámci „integračního balíčku”, což znamená, že to má pomoci zapojit žadatele o azyl do rakouské společnosti a současně ztížit šíření radikálních myšlenek mezi migranty. Protože jde hlavně o to, aby se zakázalo nošení burek a nikábů, tedy tváře halících oděvů muslimských žen.

Rakousko tak následuje příkladu Francie, Belgie, Holandska či Bulharska, kde už zakázali zahalování obličejů na veřejnosti dříve.

Kdo se od letošního října objeví v Rakousku na veřejnosti se zahalenou tváří, bude prý riskovat pokutu, a to až ve výši 150 euro.

Rakouská opozice to zčásti kritizuje, kupříkladu proto, že jak se prý mají do rakouské společnosti integrovat ženy, které budou kvůli tomuto rozhodnutí nuceny zůstávat doma, nebo naopak proto, že nebyly zároveň zakázány (muslimské) šátky ve veřejné službě.

Ale onen zákaz byl zkrátka schválen a šmytec.

A teď už zbývá vlastně jediné, co dosud nezaznělo.

A sice zda si to nechají muslimové v Rakousku líbit, případně jak z nich budou Rakušané tyto pokuty vymáhat.

Protože já se zkrátka domnívám, že jakkoliv tento zákaz straní našincům, našincům spíše uškodí. Protože rakouští našinci s ním budou nenašincům v nejlepším případě k smíchu. A v případě horším…

Hádejte!

Když se Rakušané bohužel stále ne a ne rozhoupat k činu a těch „zahalených“ jim tak jaksi přibývá a přibývá.

Zpět nahoru