Nový článek
Nový článek
Kategorie

Mají vlastně pravdu

Mají vlastně pravdu

Jak zveřejnil server The Independent, učinili vědci ohromný objev (http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/189835-odkladate-praci-na-pozdeji-a-dlouho-spite-pak-jste-inteligentnejsi-nez-ostatni-ukazala-studie/). Zjistili prý totiž, že je odkládání práce na později a dlouhý spánek známkou vyšší inteligence. Že jsou ti, kdo déle spí, kreativnější a inteligentnější než pověstná ranní ptáčata, o nichž se u nás doposud podle zvyku tvrdívá, že dále doskáčou.

Pokud prý patříme mezi ty, kdo si rádi déle pospí, děláme dobře a neměli bychom ze sebe mít špatný pocit, ale právě naopak. Protože jsou to prý právě inteligentní lidé, kdo se lépe vypořádávají s odkládáním práce na později, kdo se dokážou lépe přizpůsobit modernímu životu.

Zatímco ti, kdo fungují spíše ve dne, mají blíž k našim primitivním předkům, kteří se v noci ukrývali před predátory a tak logicky vstávali kolem svítání a šli spát kolem soumraku, než aby měli blízko k těm evolučně novým, kteří se činí v noci po setmění.

Ti, kdo poslouchají své tělo a jeho potřeby, namísto aby se řídili hodinami, jsou prý s velkou pravděpodobností „nezávislými mysliteli“, osobami inteligentnějšími.

 

Tak. A máme to černé na bílém. Že…

Že jsme my, kdo chodíme den co den brzy ráno do práce a v noci spíme, vlastně troubové. Na rozdíl od všemožných „sociálně slabých spoluobčanů“, kteří si dopoledne pospí a večer a v noci jsou jako rybičky, nemaje z ničeho strach. A kteří jsou tudíž přizpůsobivější civilizačně novým pořádkům a tudíž prý inteligentnější. Byť já bych jejich inteligenci nazval spíše vyčuraností.

Zpět nahoru