Nový článek
Nový článek
Kategorie

Není pomoc jako pomoc

Není pomoc jako pomoc

Italský premiér Gentiloni žádá Evropskou unii o naléhavou pomoc. Protože jeho země má značné problémy s migranty a nezvládá to už natolik, že dokonce od středy dává najevo, že by dost možná přestala vpouštět lodě dalších zemí a nevládních organizací s migranty na palubě do svých přístavů, pokud by další členské země EU nepomohly, tedy nepřevzaly část oněch tam se valících žadatelů o azyl (http://www.euro.cz/politika/merkelova-prislibila-italii-pomoc-s-migranty-macron-by-tem-ekonomickym-nepomahal-1357622#utm_source=euro&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=eurorss). Protože Itálie sice chce pomáhat a dodržovat pravidla, ale všechno má své meze.

K čemuž italský velvyslanec při Evropské unii Massari dodává, že Italové považují za nepřijatelné, aby u nich končili všichni migranti zachránění na Středozemním moři.

Francouzský prezident Macron na onu italskou litanii sice zareagoval tím, že jeho země hodlá pomáhat jen běžencům, jimž jde o život, a nikoliv ekonomickým migrantům, kteří tvoří v Itálii jednoznačnou většinu, ale ostatní „Evropané“…

Evropská komise Itálii podpořila a je prý svolná jí dát více peněz na pomoc migrantům a také zatlačit na to, aby byly záchranné lodě s africkými migranty přijímány i v jiných evropských přístavech, byť bruselští diplomaté pochybují o rychlé dohodě stran přijímání člunů nevládních organizací jinými státy.

A pomáhat chce i německá kancléřka Merkelová, jež již italské vládě přislíbila pomoc při legálním řešení tohoto problému. Za což bych jí sice byl ochoten zatleskat, jenže…

… bohužel tuším, jak ta její pomoc bude vypadat.

Tak, že začne zase prudit, abychom přijali větší kvóty my, „evropské ostudy“.

A nemohu si pomoci… Pokud chce paní Merkelová pomáhat, pak… ať pomáhá sama. Ať nepomáhá nucením jiných k pomoci.

Zpět nahoru