Nový článek
Nový článek
Kategorie

Migrační vlnka

Není vcelku nic divného na tom, že ani naší zemi se migrace tak docela nevyhýbá. Protože jakkoliv jsme prý hrozní, zase až tak hrozní nejsme. A jsou místa na Zemi, kde je lidem hůř než u nás a vezmou tak zavděk třeba i námi.

Migrační vlnka

Zkrátka se o azyl žádá i u nás (http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/80910/za-prvni-pulrok-pozadalo-o-azyl-v-cesku-713-lidi-z-toho-bylo-254-ukrajincu-udelen-byl-jen-23-osobam.html). V letošním prvním pololetí tak prý učinilo 713 lidí, hlavně Ukrajinců, Azerbajdžánců, Gruzínů a Arménů, ale i Kubánců, Rusů, Vietnamců,... A třiadvacet jich azyl i dostalo.

I my tak máme svou migrační vlnu. Totiž spíše vlnku. A to výše zmíněné, jak známo, není ničím novým, protože se u nás žádalo o azyl i v letech předchozích.

A mne tak v této souvislosti (pochopitelně zcela zbytečně – vždyť známe politiky) napadlo…

Což takhle Evropskou unii zdvořile upozornit na to, že naše země nikdy bruselské pány nežádala, aby si vzali a přerozdělili příslušnou část z těchto žadatelů? Že jsme si je nechali a nikoho nepranýřovali, nesankcionovali a nehnali před soud za to, že nám od nich neodpomohl.

Jistě, nestálo to při těch počtech za to, ale… Princip je princip. Itálie by si tak třeba mohla vzít těch letošních 39 Syřanek s dětmi…

Zpět nahoru