Nový článek
Nový článek
Kategorie

Zabralo to jednou…

Před dvěma lety zavedla Česká republika do praxe „objev století“. Ministerstvo životního prostředí tehdy rozhodlo o zavedení bezhotovostních plateb za výkup kovového odpadu a toto se ukázalo být učiněným zázrakem.

Zabralo to jednou…

To proto, že díky tomu rázem klesl počet krádeží kovů o celých 72 procent a klesá i nadále.

Sběrny zkrátka přestaly vydávat hotovost na ruku a zlodějům se logicky tak jaksi nechtělo předkládat osobní doklady a nechat zástupce sběrných dvorů evidovat jejich jméno, adresu a číslo dokladu, což by si mohl stát kdykoliv snadno zkontrolovat, jen aby se dostali k bezhotovostní odměně.

Ubylo krádeží, výrazně klesly takto vznikající škody, jdoucí do stamilionů. A to přitom ani nebyly do konce dovedeny původní plány, jež počítaly i se zavedením kamerových systémů ve sběrnách, to aby byli případní pachatelé krádeží kovů i natočeni.

A já jsem nad tímto onu významnou událost připomínajícím článkem (https://www.novinky.cz/domaci/444297-sberny-nedavaji-hotovost-kradeze-kovu-ihned-klesly-o-tri-ctvrtiny.html) málem zaplakal. Protože mi došlo, že je hrozná škoda, že naši politici neprosadili i něco podobného pro sebe. Tedy že by na svých zlodějnách směli vydělávat jenom bezhotovostně, po předložení svých dokladů a zaregistrování. A případně i natočení kamerou.

Protože to bychom se u nás rázem měli!

Zpět nahoru