Nový článek
Nový článek
Kategorie

Není diskriminace jako diskriminace

Číňanům se zřejmě podařilo „okopírovat“ další evropský (případně americký) „vynález“. Jako obvykle trochu nedokonale, ale přece.

Není diskriminace jako diskriminace

Jakási čínská restaurace totiž přišla s nápadem na reklamu (http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/81096/bizarni-reklama-cinska-restaurace-rozzurila-zeny-nabizela-slevy-podle-velikosti-jejich-prsou.html). Nabídla svým zákaznicím slevy… úměrné velikosti jejich ňader.

Slavili prý s touto reklamou docela úspěchy. Jenže všeho do času. Nejprve jim tato reklama zvýšila návštěvnost, jenže pak…

Zatímco to prý mladé dívky braly vesměs jako recesi a některé ženy byly dokonce na své „poukázky na slevu“ náležitě pyšné…

… jiné se rozzuřily. A to navzdory tomu, že se slevy „uplatňovaly“ z důvodu intimity jen u ženského personálu restaurace a že podle majitele přece dostaly slevu úplně všechny ženy bez rozdílu vyvinutosti. Část obyvatel to zkrátka označila jako sexistické a diskriminační a musel to řešit i místní magistrát.

A po týdnu byla tato reklama po nátlaku úřadů odstraněna. Aby některé ženy neběsnily.

 

Prostě to tam nakonec dopadlo… jako v Evropě. Respektive Americe. Byť, jak jsem zmínil, šlo o poněkud nedokonalou kopii – protože zatímco tam to vydrželo týden, u nás by to úřady skoncovaly dozajista daleko rychleji.

Protože je to diskriminace.

A je poněkud s podivem, že se takováto diskriminace nelíbí právě těm, kdo jí jsou finančně zvýhodněny, tedy ženám. Některým. Asi těm málo „zlevněným“.

 

Jenže mne v této souvislosti napadlo...

Proč se v takovémto případě vůbec jedná o diskriminaci? Protože některým příroda „nepřála“, „nemají se čím pochlubit“?

Jestli ano,… proč potom klidně akceptujeme třeba reklamu, jež se čas od času objevuje i v naší televizi a na internetu visí trvale? Reklamu nabízející v jisté české optice procentuální slevu na brýlové obroučky úměrnou věku zákazníků. Vždyť přece i zde někomu příroda přála více a někdo má zkrátka věk malý; úplně jako to finančně nejnevýhodnější poprsí…

Zpět nahoru