Nový článek
Nový článek
Kategorie

A co kdyby…

V Austrálii prý dostali nápad na poněkud nespravedlivou spravedlnost. Muži si tam prý vydělávají v průměru o 18 procent víc než ženy a proto…

A co kdyby…

… proto tam v jisté veganské kavárně v Melbourne, již vedou „ženy pro ženy“, platí jeden týden v měsíci o zmíněná procenta více než ženy (https://www.novinky.cz/koktejl/446147-muzi-maji-v-melbournske-kavarne-prirazku-protoze-vydelavaji-vice.html). To aby se o nerovných platových podmínkách mužů a žen v Austrálii vědělo.

Jde prý o dobrovolnou záležitost a muže, kteří přirážku nechtějí zaplatit, nevyhazují. A ani z toho nic nemají, protože výnos z oné přirážky je určen na charitu.

Zajímavý nápad. Co kdybychom… se jím tak trochu inspirovali i u nás? A žádali speciální přirážku… po našich politicích a jiných pochybných existencích, parazitujících na státních financích? Ti přece také vydělávají víc než obyčejní pracující lidé. Daleko víc!

Já vím, je to hloupost. U nás by to přece byla diskriminace spotřebitelů. A to i tehdy, když by onu přirážku „po australsku“ platit nemuseli. Protože u nás jsme si všichni rovni, byť jsou si někteří z nás „rovnější“.

Zpět nahoru