Nový článek
Nový článek
Kategorie

A co přijde dál?

A co přijde dál?

Němci jsou zase o něco humánnější (https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/450623-homosexualni-pary-mohou-v-nemecku-uzavirat-manzelstvi-a-adoptovat-deti.html). Od začátku tohoto měsíce tam totiž mohou už i homosexuální páry uzavírat manželství a adoptovat děti. Dovoluje jim to nový zákon, který byl na konci června schválen německým parlamentem; a to navzdory tomu, že se (vlastně vcelku pochopitelně) nelíbil tamní kancléřce Merkelové.

Sdružení leseb a homosexuálů v Berlíně a Braniborsku si může lebedit. Protože jsou si díky němu homosexuálové v tomto ohledu opět o něco rovnoprávnější s heterosexuály. O něco… protože je tu doposud jeden detail, jenž jim může poněkud kazit radost ze zmíněné novoty.

A sice ten, že registr manželství dosud stále počítá jen se svazkem muže a ženy a do databáze tak nelze zanést dvě osoby stejného pohlaví. A tudíž – dokud to tamní ministerstvo vnitra nenapraví – musí být jedna ze dvou beroucích se žen zaregistrována jako muž, respektive jeden muž z homosexuálního páru jako žena.

Zdánlivá maličkost. Jenže…

V Německu dnešních a budoucích dní možná ne zase až tak zanedbatelný detail. Vezmeme-li v úvahu tamní realitu. Realitu zvanou migrace.

Protože věru nevím, jak budou Němci tuto skutečnost vysvětlovat třeba muslimským spoluobčanům. A jak tyto budou přesvědčovat, aby akceptovali, že se zkrátka i pro ně méněcenná žena může úředně stát pánem, respektive že by se i pod burkou mohl skrývat muž registrovaný coby žena.

Ještě že to tedy příslušné ministerstvo v nejbližších měsících opraví. A pak už bude všechno v pořádku. A bude klid.

Pokud to tedy akceptují oblíbenci paní Merkelové, oni „noví Němci“. Čemuž se však tak jaksi zdráhám uvěřit.

Zpět nahoru