Nový článek
Nový článek
Kategorie

Budeme si hrát na ptáky?

Polští vědci prý učinili ohromný objev. Dospěli údajně k poznání, že by mohly s léčbou rakoviny plic pomáhat…

Budeme si hrát na ptáky?

… žížaly (https://www.novinky.cz/veda-skoly/452864-v-boji-s-rakovinou-plic-by-mohly-pomahat-zizaly-tvrdi-polsti-vedci.html). Podle jejich laboratorních testů prý ničí tekutina vylučovaná žížalami rakovinotvorné buňky, a to natolik efektivně, že to stojí za další zkoumání.

Žížaly jsou prý kvůli prostředí, v němž žijí, vysoce imunní k infekcím, mají střeva plná účinných antibiotických látek, a tekutina extrahovaná z dešťovek poškozuje buňky rakoviny plic A549 v 75 až 80 procentech případů bez poškození buněk zdravých.

Výše zmínění vědci si prý hýčkali žížalky, podávali jim stravu bohatou na živiny, dopřávali jim správnou vlhkost a teplotu… a pak jim nachystali „elektrické křeslo“ pod napětím 4,5 voltu, při čemž ony žížaly zmíněnou tekutinu uvolnily. A údajný tekutý zázrak byl na světě.

Nyní už prý zbývá jenom vyzkoumat, proč tato tekutina funguje tak, jak funguje, a pak ji vyzkoušet na zvířatech. A poté se možná konečně dočkají léku na rakovinu plic i lidé.

Pokud nejde o nějakou další bublinu, jež splaskne. Z kteréhož důvodu zatím ještě počkám. Zatím ještě nepojedu na zahradu vyhrabávat žížaly, abych se jimi mohl léčit.

Zpět nahoru