Nový článek
Nový článek
Kategorie

Proč madam mlčí?

Německo už se opět handrkuje s Řeckem. A už při vyřčení tohoto je snad každému jasné, kvůli čemu. Kvůli uprchlíkům, jak jinak.

Proč madam mlčí?

Řecko kritizuje Německo za údajné úmyslné oddalování slučování uprchlických rodin (http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/206842-kritika-se-vali-na-nemecko-schvalne-oddaluje-slouceni-rodin-uprchliku/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk). Že prý tisíce lidí, včetně dětí a nezletilých, čekají v Řecku na odjezd za svými příbuznými v Německu, ovšem německá vláda toto slučování neustále oddaluje a komplikuje. Německé ministerstvo vnitra prý tajně aplikuje kvóty na počet přijatých běženců, kteří tak zůstávají dlouhodobě uvězněni v nebezpečných, přeplněných a nehygienických řeckých uprchlických táborech, existuje prý neoficiální řecko-německá dohoda o limitu na přijetí uprchlíků, kvůli níž nemohou migranti opustit řecké tábory a jenom celou věčnost, i více než rok, čekají na povolení úřadů. Přičemž prý zároveň není uprchlíkům poskytována žádná podpora a cestovné i bydlení si musí hradit ze svého.

Co na to Berlín? Že prý Řekové vše nedostatečně připravují, že není zcela jasné, kteří migranti jsou prověření a kteří dosud nebyli identifikovaní. A tak tam na německé vízum čeká kolem 4.500 lidí, z nichž jsou dvě třetiny děti.

Divná situace, že? Což je paní Merkelová slepá? Nebo jaký jiný má tato paní důvod, že náhle ne a ne říci to své „pusťte je k nám, my to zvládneme“?

Že by jí snad bylo pár tisíc migrantů málo?

Zpět nahoru