Nový článek
Nový článek
Kategorie

Důležitý předpis

Máme u nás hloupé ženské.

Důležitý předpis

Ne, prosím, nekamenujte mne. To není z mojí hlavy. K tomuto závěru dospěli „ti nahoře“ a ti „ještě výš“. Tedy čeští a eurounijní politici.

A protože o tom jsou zřejmě skálopevně přesvědčeni, učinili tak, jak učinili. Tedy vydali nové předpisy.

Evropská norma od poloviny roku nově zakazuje používání slov typu „domácí“, „čerstvá“, „živá“, „čistá“, „přírodní“, „dia“ nebo „vhodná pro děti“, protože by prý tím byli klamáni zákazníci; a vyhláška ministerstva zemědělství č. 417/2016 Sb. výše zmiňované podporuje (https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/hame-meni-obaly-kvuli-novym-predpisum-vyuzije-i-fotku-syna-s/r~dfb92416c91f11e7b6a9ac1f6b220ee8/).

Že prý by si maminky mohly automaticky myslet, že je zboží s takovým označením lepší než jiné výrobky, což ale není pravidlem.

A tak se kvůli novým předpisům mění leckteré obaly dříve „dětských“ a podobných výrobků, z tohoto sortimentu se staly dejme tomu výrobky „pro zlatíčka“ nebo je nově krášlí obrázky dětí.

Z výrobků dosud označovaných „dia“, „dietní“ či „dietetické“ jsou pak nově výrobky „bez přidaného cukru“ nebo „se sníženým obsahem cukru“.

 

Vliv na kvalitu takto označovaného zboží pro děti to nemá nebo alespoň nemusí mít. Jenom se prostě musely změnit obaly. Aby vyhovovaly nové legislativě. Která chrání „hloupé maminky, jež by mohly dřívějším nápisům naletět“.

 

Bylo by to dozajista chvályhodné. Kdyby… kdyby tu nebylo do čeho píchnout a politici a ouřadové se tudíž zaobírali i něčím podobným. Jenže tak tomu není.

A mne by tak docela zajímalo, kdy konečně politici začnou dělat něco rozumného a přestanou se chovat jak malé děti. Což bych ale podle oné vyhlášky asi neměl psát. Protože se jako malé děti vlastně nechovají. Chovají se jako…

Zpět nahoru