Nový článek
Nový článek
Kategorie

Šťastné a nebezpečné

Rok se s rokem sešel a máme je tady zase. Vánoce. Jedny z nejkrásnějších svátků, které provází vánoční stromeček, dárky, koledy,… a jako v posledních letech obvykle i nebezpečí, že je ve zdraví nepřežijeme. A to nejen kvůli cholesterolu.

Šťastné a nebezpečné

Protože Vánoce, to jsou mimo jiné i vánoční trhy a různé kulturní akce spojené s vysokou koncentrací lidí. A byť se v České republice o ničem neví, jeden nikdy neví…

… kdy někomu „rupne v bedně“. A „zpestří“ nám tyto křesťanské svátky nekřesťanským teroristickým činem.

A tak protože v České republice i nadále platí první ze čtyř stupňů ohrožení před terorismem, tedy bdělost, budou symbolem i letošních Vánoc mimo jiné i četnější policejní hlídky, ty s dlouhými zbraněmi nevyjímaje (https://zpravy.aktualne.cz/domaci/policiste-behem-vanoc-zvysi-bezpecnostni-opatreni-kde-to-bud/r~06b8ee22d04e11e786cf0cc47ab5f122/).

O Vánocích je zkrátka třeba zvýšit bezpečnostní opatření. Kvůli zvýšené tradiční kriminalitě typu krádeže či falešné charitativní sbírky, ale i kvůli možnému ohrožení „měkkých cílů“, mimo jiné i letiště a nádraží.

Z čehož je mi smutno. Protože dříve jsme se snad všichni na tyto svátky těšívali. Zatímco nyní…

Nyní možná budeme rádi, když naši četnější a lépe vyzbrojení policisté zastřelí nějakou pochybnou existenci dříve, než tato stihne zabít nás. A nejcennějším z dárků možná bude, přežijeme-li.

Zpět nahoru