Nový článek
Nový článek
Kategorie

Mé Waterloo

Jacísi experti z populárně naučného projektu AsapSCIENCE prý vybádali, že ne na každém člověku poznáte, zda je či není inteligentní. Protože to takový inteligent nejednou nedává okázale najevo.

Mé Waterloo

Jenže i když to prý jeden neprezentuje, nestaví všem na odiv, existuje hned dvanáct zřejmých a nepřehlédnutelných znaků, jak poznat, že někdo oplývá vyšší inteligencí než ostatní (http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/214888-jste-nadprumerne-inteligentni-techto-12-znaku-napovi-zda-jste-chytrejsi-nez-vetsina-lidi/).

Co že je to za znaky?

Poněkud mě jejich výčtem zaskočili, ale prý je to prostě tak.

O něčí nadprůměrné inteligenci prý může svědčit třeba jeho výška. Bez rozdílu pohlaví prý platí, že vyšší lidé mají i nadprůměrné IQ.

Inteligentnější jsou pak prý nejstarší ze sourozenců, a to proto, že se jim rodiče věnují coby prvním dětem více než těm následujícím.

Šikovnější, výdělečnější a inteligentnější mají být ti, kdo byli svými matkami v prvním roce života kojeni, jsou prý na tom lépe než ti, kdo byli kojeni méně než měsíc.

Inteligentnější lidé prý tíhnou více k alkoholu a nelegálním drogám, tedy v dospělosti více pijí a fetují. Ovšem současně prý platí, že kuřáci mají IQ nižší než nekuřáci.

Inteligentnější jsou prý i lidé, kteří mají raději práci v noci, čímž preferují unikátní prostředí nebo nové hodnoty. V dřívějších dobách se toho v noci tolik nedělo, a tudíž ti v noci pracující vlastně byli pokrokovější a předběhli svou dobu, což má být znak jedinečné a individuální inteligence.

Ovšem zároveň jsou prý na tom se slovní inteligencí lépe lidé bázlivější, více trpící úzkostí a depresemi.

Inteligentnější jsou údajně snílci, tedy ti, kdo si nemohou pomoci a bloudí přes den ve svých vlastních myšlenkách a fantaziích, leváci, kteří mají být kreativnější, rychlejší a inteligentnější než praváci, ti, kdo hrají na nějaký hudební nástroj. A také ti, kdo mají rádi černý humor, pro jehož zpracování je třeba vysoká úroveň verbální i neverbální inteligence a lepší vzdělání.

 

Takže je podle těchto badatelů snad přímo géniem prvorozený vysoký levák, svou matkou odkojený nekouřící feťák a alkoholik, žijící nočním životem a ve dne snící, úzkostlivý muzikant propadající depresím a zároveň se vysmívající cizímu neštěstí.

 

Doufám, že jsem byl coby pacholátko v dobách, na něž už se nepamatuji, hodně dlouho kojen. Protože jinak…

Jinak je s podivem, že mě na základě výše popsaných kritérií dosud nezavřeli coby nesvéprávnou mentálně zaostalou osobu někde na psychiatrii.

Zpět nahoru