Nový článek
Nový článek
Kategorie

Konečně pomoc pro lidi

V České republice se chystá novinka. Od července letošního roku bude díky novele zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech opět možné nechat si vystavit cestovní pas expresně, tedy i do 24 hodin nebo pěti pracovních dnů.

Konečně pomoc pro lidi

Samozřejmě bude taková zkrácená lhůta dražší a místa vydání různější, ale předpokládá se, že se to leckomu vyplatí. Pořídit si pas nahonem i za větší částku. U cest po Evropské unii tato změna sice nic neznamená, po „Evropě“ lze cestovat i jenom s občanským průkazem, ale u cest do vzdálených exotických destinací může sehrát významnou roli.

Člověk bude muset zaplatit za expresní pas podle doby trvání výdeje tři nebo šest tisíc korun, na rozdíl od běžné třicetidenní lhůty, kdy takový pas stojí jen šest stovek. A bude mít pas hotový skoro hned (https://www.denik.cz/ekonomika/revoluce-v-cestovnich-dokladech-expresni-pas-bude-opet-do-24-hodin-20180309.html). Jeden den se mu to rozleží v hlavě a už druhý den může zmizet od nás i z celé Evropské unie.

A mne tak napadá…

Že naši politici konečně vymysleli něco pro prosté občany věru užitečného. Protože v tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že by právě někdy tou dobou mohlo definitivně skončit to dlouhé handrkování a ANO by mohlo definitivně usednout do vládních lavic spolu s koaliční sociální demokracií.

A v tu chvíli budou potřebovat pas všichni slušní Češi. Aby odsud mohli zdrhnout opravdu co nejrychleji a co nejdál.

Zpět nahoru