Nový článek
Nový článek
Kategorie

Technika

Tokání ABRA Flexibee a Raspberry Pi


Tokání ABRA Flexibee a Raspberry Pi

O malině jsem již psal v předchozím článku. Dnes bych vám chtěl přiblížit, jak na této kouzelné krabičce rozjedete účetní software ABRA FlexiBee. Již od nepaměti podporují vývojáři z Plzně Linuxové distribuce. Konkrétně se jedná o Ubuntu, Fedoru a RedHat...

Číst dál

Jak pracuje webdesigner


Jak pracuje webdesigner

Pokud někdo zakládá nový web, nebo se chystá na redesign toho stávajícího, zřejmě se nevyhne spolupráci s webdesignérem. Webdesign jako profese se neustále rozšiřuje. V dnešní době je velice obtížné najít univerzálního webdesignera a proto vznikají celé týmy lidí. Ale než se začneme o problematiku webdesignu zajímat hlouběji, řekneme si něco o tom, kdo je vlastně ten webdesigner a co jeho práce obnáší.

Číst dál

Jak to funguje: Obrazovky


Jak to funguje: Obrazovky

V tomto seriálu bych rád osvětlil principy fungování některých zařízení, která běžně používáme, ale příliš se nezabýváme tím, co se děje uvnitř. Televize, monitory počítačů a displeje mobilních telefonů používáme každý den, ale víte, jak vlastně fungují?

Číst dál

Stinná strana Facebooku


Stinná strana Facebooku

Téměř každý je dnes zaregistrovaný na nějaké sociální síti, ať už jde o Facebook, Twitter, nebo jiné. Rozhodně nechci sociální média zatracovat, poskytují nám nové způsoby komunikace, možnosti obchodu a reklamy, ale nic není dokonalé a vše má pro a proti.

Číst dál

Síťová neutralita


Síťová neutralita

V Americe poslední dobou často diskutované téma. Co by s sebou přinesl takový způsob nakládání s daty, který určitá data zvýhodňuje oproti ostatním? A proč se vůbec poskytovatelé snaží tento způsob zavést?

Číst dál

Zpět nahoru